Amerikalı Aktörler Listesi Hollywood’un Yıldızları Ünlü Artistler

Updated: 9/23/2018

En ünlü Amerikalı Aktörler Listemiz burada… Amerikanın en iyi aktörlerini sizler için listeledik. Sizlerde oy vererek gelmiş geçmiş en iyi amerikan erkek oyuncuları bu listede üst sıralara taşıyabilirsiniz. ,

Listede en fazla kazanan amerikan aktörleri de var.
Bu listede kazanan en ünlü aktörler arasında Leonarda Dicaprio ve Brad Pitt bulunuyor.

Dünya Sinema tarihinin başında Amerikan Film Sektörü var ve Dünyanın en ünlü aktörlerinin bir çoğu da Amerikalı oyunculardır.

Şu anda hala aktif olarak çalışan Amerika Birleşik Devletlerinin en iyi aktörlerden bazıları, Johnny Depp, Brad Pitt, Morgan Freeman, Robert de Niro, Matt Damon, Leonardo DiCaprio, Robert Downey, Jr., Kevin Spacey ve Ben Affleck’dir. Burada listelenen aktörlerin aldıkları oylara göre dağiımını göreceksiniz.

amerikalı aktörler listesi

Hollywood Aktörleri Listesi

Birçok yıldız oyuncu Özellikle Hollywood’dan çıkarak film sektörüne girdi ve dünyanın en ünlü aktörleri arasında yerini aldı. En iyi filmlerde başrolller alarak yüzlerce film de yer alarak seyircilerin beğenisini kazandılar. Amerikan aktörler, sinema oyuncuları drama, komedi, polisiye, gerilim türlerinde her zaman en iyi filmlerde yer aldı. Özellikle Los Angeles, New york gibi büyük şehirlerinde film sektörünün öncü şehirleridir.

Amerikalı Aktörler ve Oynadıkları Filmler

Tom Hanks, Amerikalı bir sinema oyuncusu, yönetmen, seslendirme sanatçısı, yazar ve film yapımcısıdır. Hanks, Philadelphia’daki Andrew Beckett, Forrest Gump‘daki başrol, Apollo 13’teki Komutan James A. Lovell ve Saving’deki Kaptan John H. Miller gibi birçok önemli rolü canlandıran dramatik bir oyuncudur.

Michael Sullivan, Perdition Yolu ve Disney / Pixar Oyuncak Hikayesinde Şerif Woody gibi filmlerde oynadı. Hanks in oynadığı filmlerde, 3.3 milyar doları aşan gişe rekorları kırıldı ve bu anlamda üçüncü en başarılı aktördür. O en iyi Amerikalı erkek oyuncular listesinde yer alan birisidir.

En yakışıklı amerikalı aktörlerden birisi Brad Pitt bir diğeri de yine Leonardo Dicaprio.

2018 yılı itibari ile en iyi erkek oyunculardan bazıları ise;
Chris Pratt, Chris Hemsworth ve Josh Brolin olarak en fazla izlenilen ve beğenilen aktörler arasında yer alıyor.

Robert De Niro, 90’ın üzerinde filmde rol alan yıldız Amerikalı aktörler listemizde yer alıyor. İlk büyük film rolleri drama Bang the Drum Yavaşça ve Martin Scorsese’nin yönettiği suç filmi Mean Streets idi. 1974’te, Sonny Corleone’nin suç filmi The God father rolüne döndükten sonra, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar Ödülü’nü kazandığı The Godfather Part II adlı genç Vito Corleone rolüyle oynadı.

De Niro’nun yönetmen Martin Scorsese ile uzun süredir devam eden çalışması, daha sonra 1980 yapımı Raging Bull’da Jake LaMotta‘yı canlandırmasıyla En İyi Erkek Oyuncu Oscar Ödülü‘nü kazandı.

Allen Hackman bir Amerikalı aktörler arasında ve aynı zamanda bir roman yazarıdır. On beş yıllık bir kariyerinde Hackman, Fransız Akademisi’nin en iyi oyuncusu da dahil olmak üzere iki Akademi Ödülüne aday gösterildi. Buna ek olarak, Hackman üç Altın Küre ve iki BAFTA kazandı. İlk olarak 1967’de Bonnie ve Clyde’de Buck Barrow olarak gösterdiği performansla ün kazandı.

Büyük takip eden filmlerinde Jimmy “Popeye” Doyle oynadığı The French Connection; Poseidon Macerası; Konuşma; Superman, içinde Arch-Villain Lex Luthor oynadığı; Hoosiers; Mississippi Yanıyor; Affedilmemiş; Firma; Crimson Tide; Shorty’yi al; Kuş Kafesi gibi …

Dustin Lee Hoffman, 1960’tan beri sinema, televizyon ve tiyatro kariyeri olan Amerikalı bir aktördür. Anti kahramanların ve savunmasız karakterlerin çok yönlü tasvirleriyle tanınmıştır. İlk olarak, Tiyatro Dünyası Ödülünü ve Drama Masası Ödülü’nü kazandığı “Eh?” Oyununda oynadığı eleştirel övgüyü çekti. Bunu kısa bir süre sonra The Graduate’ın baş karakteri olan Benjamin Braddock rolündeki 1967 filmi rolüyle takip etti. O zamandan beri, Hoffman’ın kariyeri büyük ölçüde sinemaya ve televizyona ve sahneye düzensiz dönüşlerle odaklandı. Sonraki filmleri arasında Midnight Cowboy, Little Big Man, Straw Dogs, Papillon, Lenny, Marathon Man, Tüm Başkanın Erkekleri, Kramer vs.

Alfredo James “Al” Pacino, Amerikalı bir aktör ve film yapımcısı. O, Mobsters, özellikle The Godfather filmlerinde Michael Corleone ve Scarface’de Tony Montana’yı oynamakla ünlüdür ve çoğu zaman bir polis memuru, bir dedektif ve bir avukat olarak yasanın diğer tarafında ortaya çıkmıştır. Pacino, 65. Akademi Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandı.

Kazandığından önce, aynı yıl da dahil olmak üzere yedi Oscar adaylığı aldı. 1969’da The Talic in Needle Park’taki rolünü oynamadan önce, film yapımcılığını ilk olarak 1969’da Me, Natalie filminde küçük bir destek rolünde yaptı. Pacino’nun büyük atılımı

Clinton “Clint” Eastwood, Jr Amerikalı aktör, yönetmen, yapımcı, müzisyen ve politikacıdır. 1960’lı yıllarda Sergio Leone’nin Dolar’ın Üçlemesi’nin spagetti’lerinin üçlemesinde rol aldığı Adam olarak rolüyle ve 1970’ler ve 1980’ler boyunca beş Dirty Harry filminde anti-kahraman polis Harry Callahan rolüyle uluslararası üne kavuşmuştur. Bu roller, diğerleri arasında, ona kalıcı bir erkeklik kültürü simgesi yaptı.

Batı filmi Unforgiven ve spor dramı Million Dollar Baby’deki çalışmaları için Eastwood En İyi Erkek Oyuncu dalında En İyi Yönetmen ve En İyi Sanatçı Yapımcı ödüllerini ve En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi. En büyük ticari başarıları olmuştur.

Leonardo Wilhelm DiCaprio Amerikalı bir aktör ve film yapımcısı. O, on Altın Küre Ödülü, iki ve beş Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. DiCaprio, kariyerine televizyon reklamlarında yer alarak başladı. Daha sonra 1990’ların başında Sabancı operası Santa Barbara ve sitcom Growing Pains gibi dizilerde rol aldı. İlk büyük filmi, bu çocuğun hayatı anı filminin uyarlamasıydı.

DiCaprio, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü alan Gilbert Grape olan “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dalında destek rolüyle övgü topladı. The Basketball Diaries adlı dramada lider rollerle kamuoyunda tanınırlık kazandı.

Mel Colm-Cille Gerard Gibson AO Amerikalı aktör ve yönetmen. Mad Max serisinin ilk üç kıyamet sonrası aksiyon filminde Lethal Silah arkadaşı polis film serisindeki Martin Riggs ve Max Rockatansky gibi rolleri için bir aksiyon kahramanı olarak bilinir.

Peekskill, New York’ta doğdu ve ailesiyle birlikte 12 yaşındayken Sydney’e taşındı. Avustralya Ulusal Dramatik Sanatlar Enstitüsü’nde oyunculuk eğitimi aldı. 1980’lerde Gibson, bağımsız film yönetmeni Atom Egoyan’ın “stüdyo sistemine bir alternatif” olarak adlandırdığı bir yapım şirketi olan Icon Entertainment’ı kurdu. Yönetmen Peter Weir eleştirel olarak Gibson’ı liderlerden biri olarak yayınladı.

William Bradley “Brad” Pitt de Amerikalı aktörler arasında yer alıyor aynı zamanda bir film yapımcısı. Altın Küre Ödülü, Screen Actors Guild Ödülü ve oyunculuk kategorilerinde üç Akademi Ödülü’ne layık görüldü ve film yapım şirketi Plan B Entertainment’ın prodüksiyonları için birincilik kazanan iki Akademi Ödülü adayı aldı.

Dünyanın en çekici erkeklerinden biri olarak nitelendirdi ve medyada büyük ilgi gördüğü bir etiket. Pitt ilk olarak yol filmi Thelma & Louise’de bir kovboy otostopçu olarak tanındı. Büyük bütçeli prodüksiyonlardaki ilk lider rolleri, A River’ın “The Run Through the Fall” ve “The Fall of Legends” filmleriyle geldi.

4 thoughts on “Amerikalı Aktörler Listesi Hollywood’un Yıldızları Ünlü Artistler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.