Dedektif Filmleri Soluksuz, Gerilim Dolu 20 Film

Dedektif filmleri listemizde 20 adet filmi listeliyoruz. Dedektif filmleri kurguları sayesinde izleyicisini ekrana kilitliyor. Soluksuz olarak olayı çözmeye çalışıyorsunuz.
Dedektif filmlerinin en iyileri kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında bulunuyor. İmdb puanları oldukça yüksek olan dedektif filmleri var. Listemize başlayalım.

Seven

seven en iyi dedektif filmleri

Bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürmektedir. Yedi Ölümcül Günah, Hıristiyanlık inançlarına göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü, Kıskançlık, Oburluk, Yıkıcılık ve Tembellik’tir. İki polis dedektif bu seri katili yakalamaya çalışıyorlar. Seven Dedektif filminin Yönetmeni David Fincher. Başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman, Gywneth Paltrow var.

Filmin başlangıcından itibaren heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Film de bir cinayet masası dedektifi dinsel tabana yayılan cinayetleri çözüme kavuşturmaya çalışıyor.

En iyi dedektif filmleri arasında ki yerini alıyor. İmdb puanı seven filminin 8.6 oldukça iyi bir puan.

 

imSomnia

İmsonia filminin yönetmenliğinin Cristopher Nolan yaptı. Film çok iyi kurgulanmış ve karakterlerin psikolojk durumunu başarıyla yansıtıyor. Al pacino da bu filmde oyunculuğunu konuşturuyor.
Al pacinonun filmin sonunda dont lose your way sözü ile de filme noktayı koyuyor. İmsomnia filminin imdb puanı 7.2 olarak belirlenmiş.

Norveç de olan bir cinayeti çözmek için dedektifimiz görev başında.


Dedektif filmleri konu olarak polisiye, suç filmleri veya benzer şekilde de nitelendirilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.