En iyi enerji içecekleri listesi, Günde Kaç Tane İçilmeli?

Updated: 9/23/2018

En iyi enerji içecekleri listesine oy vererek listeyi düzenleyebilirsiniz. Bu listede, içeceklerin tadı, etki süresi ve kalitesi dikkate alınır.  Piyasadaki pek çok iyi enerji içeceğinden hangisini almakta kararsız kalıyor olabilirsiniz. Hangi enerji içeceği daha iyi diye soruyorsanız bu liste tam size göre.monster enerji iceceği

1 numarada Monster enerji içeceği bulunuyor. Monster enerji içeceği  günde 1 defadan fazla kullanılmaması gerekiyor. İçinde bulunan kafein miktarı 36 mg 100 gr monster enerji içeceği içerisinde 36 mg gibi yüksek miktarda cafein içeriyor. 500 ml monster de 160-180 mg seviyesinde cafein bulunuyor.

Monster Enerji İçeceği 355 ml 4.25 lira olarak Şu an da Türkiye de satılıyor.

Redbull da bulunan cafin miktarı ise 100 gr da 30 mg olarak yer alıyor. Aynı şekilde redbull da günde bir adetten fazla alınmasını tavsiye etmiyor. redbull enerji içecegi

En iyi enerji içeceği hangisi?

 
 Enerji içecekleri alkolsüz içecek endüstrisinin bir alt grubudur.

Listemizde Burn, Redbull, Monster, buzzer, powerade gibi enerji içeceği markalarının hangisinin daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

Enerji içecekleri içeriği

Enerji içecekleri içerisinde  genellikle çok miktarda kafein, B vitaminleri ve doğal sebze içerikleri bulunur.

Çoğumuz kendimize enerji vermek için enerji içeceği kullandığından, en popüler enerji içecekleri  güvenli maddeler kullanır. Ancak bilinmeyen markaların ürünlerini almamanız faydanıza olacaktır.

Enerji içecekleri cinsel gücü artırıyor mu sorusunun cevabı halen net değil bu konuda kullananlardan yorumlarınızı bekliyoruz.

Enerji içecekleri zararlı mı? Özellikle Redbull ve Monster enerji içecekleri zararlı mı sorularına cevapları ileri ki günlerde vereceğiz.
Türkiye de de en kaliteli enerji içecekleri içeresinde Monster Energy, Redbull ve Rockstar markaları yer almaktadır.
Monster enerji içeceği yorumları :
Mert: Soğukken Monster enerji içeceği çok hoşuma gidiyor. Güzel bir tada sahip ve karbondioksit seviyesi oldukça yüksektir. Gerçekten uyanmanıza yardımcı olur. Onu içtiğim zaman gözüme uyku girmiyor ve kendimi zinde hissediyorum. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.  Çok miktarda Vitamin de içeriyor, özellikle B6 vitamini bol miktarda bulunur.  Sadece her gün çok fazla kutu içmeyin. Günde Bir tane monster yeterli bence.
Enerji içeceklerini Çocuklar ve 18 yaş altındaki kişiler ile diyabet veya yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları olan ya da gebe durumdaki kadınlarda kullanımı hassas bir durum olduğu için dikkat edilmesi gerekir.
Siz siz olun yine de günde bir adetten fazla enerji içeceği içmeyin. Ayrıca  ilk defa içtiğinizde fazlasıyla dikkat edin, kendinizi ara ara kontrol edin. 18 yaş altında enerji içeceği tüketimini etrafınızdaki insanlar ile paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.