En iyi Vampir Filmleri En Güzel Vampir Filmleri Listesi

En iyi Vampir Filmleri, listemiz bir çok oy veren tarafından favori vampir filmleri seçilerek oluşturulmuştur. En güzel vampir filmleri için seçimlerinizi sizde yapabilirsiniz.

Vampir filmleri, sinemanın ilk günlerinden beri sevilen filmler arasında yer almıştır. Alman ekspresyonist FW Murnau’nun yönettiği Wampir Filmi Drakula’nın öyküsünü yeniden dile getiren Nosferatu vardı. (Nosferatu’yu canlandıran oyuncunun aslında birkaç yıl önce gerçek bir vampire dönüştüğünü düşündüren bu filmin yapımının hayali bir versiyonu olan Shadow of the Vampire idi.)

Vampir türünün ve büyük vampir filmlerinin en iyileri özellikle, Bram Stoker Dracula romanı, kökenlerinden geliyor. Wampirler ve Kurtlar  başka canlılar biçiminde şekil değiştirebilen ölümsüz canavarlardır ve canlıların kanlarından beslerler.

Ayrıca bazen çekiciliği  nedeniyle canavarların avına saldırmak yerine kurbanları baştan çıkarmaya çalıştıkları vampir filmleri de vardır. Film yapımının ilk yüzyılı boyunca, özellikle Drakula karakterinde unutulmaz bir şeyler içeren bir dizi ikonik film vampiri olmuştur. (Christopher Lee, Bela Lugosi ve hatta Gary Oldman’ın da rol aldığı aktörler.)

En iyi Vampir Filmleri Kitapları

Son zamanlarda, vampir filmleri, Twilight serisi kitap ve film serilerinin başarısı sayesinde normalden daha romantik bir gerilime sahip olsa da, tekrar ana akım eğlence dalının bir temel haline geldi. En iyi vampir filmleri hangileri? Bu liste size bir fikir vermiştir.

Daha fazla vampir ve kurt adam filmi için tıklayınız. Tüm Zamanların Vampir Filmleri listemizi oy vererek değerlendirin.

 

One thought on “En iyi Vampir Filmleri En Güzel Vampir Filmleri Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.